کسب درآمد اینترنتی از طریق رمان نویسی ، چگونه با نوشتن رمان و انتشار آن در اینترنت کسب درآمد کنیم؟

نیلوفر ، خانم خانه دار و جوانی است ،که برای گرفتن راهنمایی در رابطه با روزمرگی که دچارش شده بود به من ایمیل می زد.

مکاتبات ما تقریبا ده روز طول کشید.پس از این ده روز نیلوفر اذعان میکرد که توانسته ام با راهنمایی های شما از خستگی و روزمرگی مداوم نجات یابم.در اینجا بود که نیلوفر با ارسال فایلی pdf نوشته بود نه تنها از آن روزمرگی نجات پیدا کردم بلکه داستان نویسی را دوباره شروع کردم و این داستان را تقدیم شما میکنم.

داستان یک رمان عاشقانه ی خیلی زیبا و احساسی در 1700 صفحه بود. رمان نیلوفر من را واقعا شگفت زده کرد ، به هیچ وجه تصور نمی کردم او نویسنده ای چنین چیره دست و با احساس و با این قوه ی تخیل عالی باشد.

پس از خواندن رمان از نیلوفر پرسیدم که چرا رمان هایت را منتشر نمی کنی؟ نیلوفر یادآوری کرد که یکی از دلایل روزمرگی و خستگی اش همین مشکلات اقتصادی است که با آن دست و پنجه نرم می کند بنابراین توانایی انتشار کتاب را ندارد.

من برای نیلوفر توضیح دادم که در جهان اینترنت و با این رسانه ی آزاد ، تو احتیاجی به انتشار کاغذی کتاب هایت نداری و حتی میتوانی کتابهایت را بفروشی و از آن کسب درآمد کنی. کاری که خودم میکردم و از طریق انجام تحقیق و پروژه های درسی و دانشگاهی و یا گردآوری نمونه سوالات و نوشتن حل المسائل ها و فروش آن در اینترنت بصورت فایل های pdf کسب درآمد میکردم.

من یک برنامه ریزی برای نیلوفر کردم و البته از او خواستم تا در اجرای آن خلاقیت به خرج دهد، از مراحل آن بکاهد یا به آن بیفزاید ،چرا که من با تقلید صرف مخالفت شدید دارم.

تقلید و کپی برداری از روی کارهای دیگران و ایده ها و نقشه های آنها هیچ وقت نمی تواند شما را به موفقیت برساند. شاید اندکی کسب درآمد از این طریق متوجه شما شود اما بدون شک درآمدی ثابت و پایدار نخواهد بود.

کاری که من به شما توصیه میکنم الگو برداری است. شما الگو برداری می کنید اما نهایتا این خلاقیت شماست که نقشه ی راه و چگونگی رسیدن به آن را ترسیم می کند.

من از نیلوفر خواستم تا ابتدا یک وبلاگ بسازد و رمان ها و کتابهایش را در آنجا منتشر کند. یک کانال تلگرام بسازد . بر روی کتاب هایش ایمیل و آدرس کانال تلگرامی خود را درج کند تا خوانندگان نظر خود را در مورد داستان ها و کتاب هایش را منتقل کنند.

سپس از او خواستم تا در سایت ها ،وبلاگ ها ،گوه های کتاب و کانال های تلگرامی برخی از کتاب ها و رمان هایی را که قبلا نوشته بود منتشر کند.

ماشاالله تعداد این رمان ها کم هم نبود. نیلوفر در طول این سالها که در گمنامی و تنهایی برای سایه اش که روی دیوار افتاده بود ، داستان می نوشت بیش از 15 عنوان داستان و رمان خلق کرده بود. او واقعا عالی بود.

شاید بیش از 3 ماه به طول نینجامید که چندین هزار نفر کتاب های نیلوفر را خوانده بودند و به یمی از طرفداران پر و پا قرص رمانهای اینترنتی او تبدیل شده بودند و مدام در اینترنت به دنبال داستان های او بودند.

حالا زمانش رسیده بود که نیلوفر رمان هایش را بفروشد. در اولین کتابی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد ، صد فروش داشت که 500 هزارتومان درآمد کسب کرده بود.

نیلوفر پس از آن به فروش آنلاین کتاب هایش نیز می پرداخت و در همین سال جاری ( 97 ) نیلوفر که دچار مشکلات فراوان مالی بود و هیچ گونه درآمد مناسبی نداشت توانست حدود 22 میلیون تومان از محل فروش کتاب ها و رمان هایش کسب درآمد کند.

شما هم اگر یک رمان نویس اینترنتی هستید میتوانید با داشتن خلاقیت و به کار بردن روش های خلاقانه معرفی خود و آثار خود ،درامد حتی به مراتب بهتری از این مخل کسب کنید و بعلاوه هنر خود را پرورش دهید.

حبیب آتش پنجه

مشخصات

آخرین جستجو ها